Kosgeb Kredileri
Sigortalı (SGK) Ya Da Memur Çalışan Kosgeb’e Başvuru Yapabilir Mi?
Yazar: - 18 January 2018
7.486
0

Değerli arkadaşlar merhabalar, son zamanlarda bizlere sıkça sorulan “Sgk çalışanlarının Kosgeb’ten Faydalanabilir Mi?” sorusuna cevap vereceğiz. İnsanlar farklı yerlerde farklı cevaplarla karşılaşabiliyorlar. Her kafadan bir ses çıkabiliyor. Daha doğrusu bilgisi olmayan kişiler bu konu hakkında yanlış bilgilendirme yapabiliyor.

SGK’lı Olanlar KOSGEB’den Faydalanabilir Mi?
Sorunun cevabı “Evet” arkadaşlar. SGK’lı ya da Bağkur’lu çalışanlar Kosgeb’e başvuru yapabilirler. Kamu’da ya da özel sektörde çalışmanız Kosgeb’e başvuru yapmanıza engel olmaz. KOSGEB, sizlere zaten bu konularda her zaman destek olacak bir kurumdur.

Kosgeb’den Alacağınız Destek İçin Güzel Bir Proje Sunun
Çoğu başvuru sahibi Kosgeb’i basite alıyor ve şu şekilde düşünüyorlar. Kursa katılma, kursu bitirme ve desteği alma şeklinde. Kosgeb başvurularının bir çoğu bu yüzden kabul edilmiyor ve insanlar eli boş bir şekilde “başvurum neden kabul edilmedi” şeklinde dert yanıyorlar. Yapmanız gereken en önemli şey yapacağınızın işin ülke ekonomisine ve piyasa da oluşturacağı katkısı ve orijinal bir fikir olmasıdır. Yani, yenilikçi ve orijinal bir fikriniz yoksa Kosgeb’den destek almanız da bir o kadar zorlaşacaktır.


Ücretli Danışmanlık Şirketleri
Kosgeb üzerine eğitim almış ücretli danışmanlık şirketlerine başvurarak profesyonel destek alabilirsiniz. Eğer projeniz orjinalse ve bu projeye güveniyorsanız ücretli destek alarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Ücretli desteklerinde her ne kadar sonuç olarak olumlu olup olmayacağı belli olmasa da prosedürü bildikleri için yapılacak olan başvuru işlemleri profesyonel bir şekilde işleyecektir. Hazırlanacak olan proje de aynı şekilde daha kaliteli ve profesyonel olacaktır.

Örnek Kosgeb Projelerini İnceleyin
Sitemizde de yayınlanan örnek Kosgeb projelerini inceleyerek sizler de projelerinizi buna göre şekillendirebilirsiniz. Örnek başarı hikayelerinizi okuyarak ve proje örneklerine bakarak ciddi bir çalışma içerisine girebilir ve Kosgeb kursuna katılarak ilk adımı atmış olursunuz. Eğer projenize güveniyorsanız bulunmuş olduğunuz il veya ilçedeki ilk Kosgeb kursuna başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular

Mehmet İlik (soru)
Sgk lı bir çalışanım ülke ekonomisinin kazanması için iş imkanın kısıtlı olduğu ilçedeki çalışan insanlara iş yeri açarak istihdam sağlamak istiyorum. Kendimin tasarlamış olduğu bir projem var, yalnız imkanlarım dahilinde bu harcamayı yapabilecek bir bütçeye sahip değilim, yardımcı olmanızı dilerim. Belirtmiş olduğunuz gibi Kosgeb’den almış olduğum bir belgemde bulunmamaktadır. Her insanın bir çok hayali vardır. Hayallerimin gerçekleşmesi ve ülke ekonomisin kazanması için yardımcı olacağınıza inanarak güvenerek gerekenlerin yapılmasını arz ederim.

Volkan (cevap)
Merhabalar Mehmet bey. Düşünceleriniz oldukça güzel fakat bu tür destekleri genelde devletimiz veriyor. Bunun dışında iş adamları ya da melek yatırımcılar projenizi beğenirlerse destek olabilirler. Bunun için gerekli yerlere başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer projenize güveniyorsanız size Kosgeb’i öneririm. SGK’lı olarak çalışsanız dahi Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Kurslara katılarak projenizi Kosgeb’e gönderebilir ve uygun görülürse gerekli olan hibeyi alabilirsiniz. Saygılarımla.

Güncel Kosgeb haberleri için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz;
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ