Kosgeb Kredileri
Sıfır (0) Faizli Esnaf Kredisi 2019
Yazar: - 22 February 2019
34.231
0

Halkbank Kobi tarafından girişimcilere ve esnaflara “0 faizli esnaf kredisi” verilmektedir. Alt kısımda yer alan linklerden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sıfır faizli esnaf kredisi kimlere verilir ve bu krediyi alma şartları nelerdir? Öncelikle bu konu üzerine duralım.

Yeni İşyeri Kuranlara Sıfır Faizli 100.000 TL Kredi
Ustalık belgesi olan ve yeni işyeri kurmak isteyen esnaf ve sanatkarlara 0 faizli esnaf kredisi verilmektedir. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında %100 faiz indirim imkanı ile 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan kişilere bu kredi imkanı sunulacaktır. Son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen ve 1 yıllık ustalık belgesi olan kişiler bu krediden faydalanabilir. Alt kısımda yer alan link üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru tarihi itibariyle son 5 yıl içerisinde Kosgeb destekli krediler hariç, diğer kurumlardan alınmış faiz ya da hibe desteği niteliğindeki destekleri alanlar ve son 1 yıl içerisinde ticari faaliyetlerini yani vergi mükellefiyetlerini sonlandırmış olanlar bu krediden faydalanamayacaktır.


Genç Girişimci & Esnaf ve Sanatkarlara 100.000 TL Faizsiz Kredi
KOSGEB üzerinden hibe ve faizsiz kredi desteği almış olan kişiler haricinde, KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitirmiş ve 30 yaşını doldurmamış genç girişimcilere Halkbank tarafından 100.000 TL 0 faizli kredi verilmektedir. KOSGEB tarafından onaylanmış olan projeniz için 100.000 Türk Lirasına kadar faizsiz kredi alabilirsiniz.

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarına Özel Kredi
Artık unutulma aşamasına gelmiş bazı meslek kollarına da Halkbank tarafından sıfır faizli kredi imkanı sunulmaktadır. Bu meslek kollarından bazıları; el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen diğer meslekler. Bu kollarda faaliyet gösteriyorsanız “esnaf vergi muafiyet belgesi” ile başvurunuzu yapabilir ve faizsiz kredinizi Halkbank üzerinden çekebilirsiniz.

Kredi hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için buraya tıklayınız. Konu hakkında sormak istediğiniz hususlar varsa alt kısımdaki yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Güncel Kosgeb haberleri için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz;
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ