Kosgeb Kredileri
Kosgeb Destekli AVM İçerisinde Parfüm Standı Açmak
Yazar: - 09 February 2018
1.970
0

KOSGEB desteğiyle alışveriş merkezlerinde parfüm standı açabilirsiniz. Stand kurmak isteyenler Kosgeb’e başvuru yapabilirler. Tabii başvuru öncesinde katılacağınız kurslar, iş projesi gibi standart prosedürlere uymanız gerekmektedir. Bu konular hakkında zaten sitemizde birçok kaynak bulunmaktadır.

AVM standı açmak yeni dükkan açmaya göre çok daha uyguna gelmektedir. AVM standı açmak dükkan açmaktan çok daha kolay ve ekonomik açıdan uygundur. Bu Avm standlarında parfümler, hızlı tüketim ürünleri, cep telefonu ürünleri ya da hediyelik eşyalar satılabilir. Aklınıza daha birçok ürün yelpazesi gelebilir. Parfümeri de bunların başında gelir.

Sektörü Mutlaka İncelemelisiniz
Alışveriş merkezlerinde parfümeri standı açmadan önce sektör araştırması yapmanız gerekmektedir. Yaşadığınız bölgedeki ziyaretçilerin hangi ürünlere ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Ayrıca alışveriş merkezini de seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. Bazı alışveriş merkezleri çok büyük olabiliyorken bazıları fazla ziyaret almayan alışveriş merkezi olabiliyor. Tabii ki bu iki alışveriş merkezi arasında da ekonomik farklılıklar yer alıyor. Her AVM’nin dükkanlara biçmiş olduğu kira bedelleri farklıdır. Bu açıdan daha az ziyaret alan alışveriş merkezlerinden uyguna stand kiralayabilirsiniz. Ancak bununda sonucunun olumlu ya da olumsuz olarak nasıl bir etki yapacağını araştırmanız gerekmektedir.


Kosgeb’e Parfüm Standı Açmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?
Son yıllarda bayilik verilen firmalardan çeşitli standlar kiralanıyor. Belli miktarlar karşılığında standlar kiraya veriliyor. Çiğ köfte dükkanları bunların en belirgin örneklerinden biri. Güzel bir stand açmak istiyorsanız ve maddi imkanlarınız yoksa Kosgeb’e başvuru yapabilirsiniz. Kosgeb hibe ve kredilerinden faydalanmak için Kosgeb’in belli başlı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara uymak ve gerekli adımları atarak maddi anlamda destek alabilirsiniz. Öncelikli olarak ilk yapmanız gereken yenilikçi bir iş fikri sunmak ve iş planını iyi yapmaktır. Örneğin, çiğ köfte dükkanı ya da standı açmak isterseniz ve bunun üzerine bir proje yaparsanız kredi çıkma ihtimali düşüktür. Yine sıradan bir parfümeri içinde kredi çıkma ihtimali düşük. Sizlere tavsiyemiz ücretli danışmanlık şirketlerinden bu konuda destek almanızdır. Eğer projenizde kendinize güveniniz tamsa ve yenilikçi bir fikriniz varsa başvurunuzu gerçekleştirin. Yine de nasıl başvuru yapılacağını sizlere adım adım anlatalım.

– Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılın ve sertifika alın.
– Kosgeb boş iş planı üzerinden iş planı hazırlayın.
– Ön olay gelirse işletmenizi kurabilirsiniz.
– Sonrasında gerçekleşecek mülakatta iş projenizi uzmanlara sunun.
– Uzmanlar projenizi kabul ederse hibe kredinizi alın.

Güncel Kosgeb haberleri için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz;
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ