Kosgeb Kredileri
Çiğ Köfte Dükkanı İçin KOSGEB Hibe Veriyor Mu?
Yazar: - 05 February 2018
1.979
0

Herkesin damak tadına hitap eden gıdalardan olan ve günlük olarak birçok kişinin kısa sürede açlığını bastırmak için uğrak noktası haline gelen çiğ köfte dükkanları, çiğ köfte severlerin de işletme sahiplerinin de yüzlerini güldürüyor. Açılacak olan çiğ köfte dükkanları girişimcilerin istedikleri taktirde kendi oluşturacak oldukları markalar ile oluşturulabilmekte, diğer türlü de alacak oldukları bayilik yetkisi ile daha önceden beri hizmet vermekte olan bir markanın adı altında dükkan açabileceklerdir. Yani, çiğ köfte dükkanı açmak istiyorsanız bu dükkanı kendi koyacağınız bir isim altında işletebilecek olduğunuz gibi bayilik alarak da bu işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

Çiğ köfte alanında birçok marka hizmet vermektedir ve bu markalar, merkezlerinin bulunduğu bölgelerin dışındaki kişilere de sundukları kaliteli ve lezzetli ürünleri ulaştırmak istemektedirler. Bu markalardan bayilik alarak çiğ köfte dükkanı açılabilecektir. Çiğ köfte dükkanı açarken bayilik almaya karar verirseniz birçok markanın farklı tekliflerini gözden geçirmeniz gerekecektir. Firmaların birbirinden avantajlı teklifleri ve markaların adının ağırlığı, kuracak olduğunuz yeni işyeriniz açısından son derece büyük önem taşımaktadır.

İş yerinin kurulacak olduğu yer ve kurulacak olduğu yerde gününün çoğunu geçiren insanların beslenme alışkanlıklarının incelenmesi, işletmelerin kazançlı dönemler geçirmesi için gerekenler arasındadır.


KOSGEB Desteklerinden Faydalanmak
KOSGEB’ in vermekte olduğu destekler basit olarak iki grup altında anlatılabilecektir. Birincil olarak, sunulacak olan destekler için işletmeler kurulmadan önce destek başvurusunda bulunulmalıdır ve diğer türlü olarak da işletmelerin açılışının yapılmasından sonra KOSGEB internet sitesi üzerinden e-KOBİ kaydı oluşturarak desteklerden faydalanmaktır.

Kayıt aşamalarından başka olarak da yapmanız gerekenler arasında KOSGEB ve KOSGEB ile anlaşma içerisinde olan kurumlardan verilmekte olan eğitimlerden faydalanmak durumundasınız. Kurumların verdikleri eğitimler, daha iyi ve daha sürdürülebilir girişimlerin oluşturulması ve modern girişimcilik tekniklerinin uygulanmasının sağlanmasıdır. Verilecek olan kurslara gereken oranda katılım göstermeniz gerekmektedir. Kurslara devamsızlık yapmanız durumunda KOSGEB desteklerinden faydalanamayabilirsiniz. Eğitimlere olan aktif katılım sürecinden sonra yapılacak olan sınavlardan geçerli notların alınması ile size girişimcilik sertifikası verilecektir.

Girişimcilik sertifikanızı almanızdan sonra KOSGEB’ u sunacak olduğunuz iş planınızı oluşturmanız gerekmektedir. Çiğ köfte alanında faaliyet gösterecek olduğunuz için daha önce bu alanda hazırlanmış olan iş plan örneklerine göz atmanız mantıklı olacaktır. İsterseniz iş planınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz, isterseniz de dışarıdan daha profesyonel birisi ile anlaşarak iş planınızı bu kişiye yaptırabilirsiniz.

İş planlarının kimin hazırlayacağından ayrı olarak, bu proje örneklerinin KOSGEB tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu projeler, işletmelerin faaliyet planlarını, ne kadar bir hedef kitleye hizmet verilecek olduğu ve hizmet sınırları gibi işletme özellikleri hakkında bilgi vermektedir. Projelerin sürdürülebilir ve uygulanabilir olmaları, KOSGEB’ den destek almanız için son derece önemlidir.

Bayilik alarak oluşturulacak olan yeni çiğ köfte dükkanınız için anlaşma içinde olduğunuz çiğ köfte dükkanı ya da diğer yardımcı firmaların işletmenizi hazırlamaları durumunda size çıkaracakları giderleri hizmet gideri olarak göstermeleri halinde KOSGEB bu giderleri karşılamayacaktır.

KOSGEB kurslarına kayıt için internet üzerinden belirtilen adreslere giderek bireysel olarak kayıt yaptırmanız gerekecektir. Kurslara kayıt işlemleri ardından kursların başlaması beklenecek. Kurslara yeterli seviyede katılım göstermeniz ve devamında da sınavları geçerek girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Tüm bu sayılanları yerine getirmeniz durumunda çiğ köfte dükkanınız için KOSGEB desteklerinden faydalanabileceksiniz.

Güncel Kosgeb haberleri için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz;
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ